•  

    0312 355 76 76

  •  

    info@ivginmantolama.com

Merkezi Sistem Uydu

Merkezi TV Sistemi nedir; Bina veya tesis kullanıcılarının, belirlenmiş içerik ve sayıda televizyon kanalını uydu alıcı (uydu receiver) olmadan ve herhangi bir dijital platforma (Digiturk, Dsmart vs. ) aylık yıllık abonelik ücreti ödemeden dairelerin veya otellerin odalarına gelen bir kablo üzerinden izlemesine olanak sağlar.

En fazla kullanılan alanlar; toplu konut, site, lojman ve rezidans, turizm tesislerinde otel ve tatil köyü, hastane ve okul gibi çok odalı yaşam birimlerinde uygun maliyeti ve kaliteli görüntü alması sebebi ile tercih edilir.

Merkezi Televizyon Sistemi

Merkezi televizyon sistemi ile çeşitli uydulardan alınan 24-60 sayıda TV ve radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarından alınabilecek tipte analog sinyal olarak dağıtılabilir. Merkezi televizyon sistemi, yayının Televizyona verilmesi için herhangi bir ara cihaz kullanmadan (Receiver, decoder v.s.) gerek duymaz. Doğrudan yayın kablosu olan priz ile televizyon arası kablo bağlantısı yayını almak için. Bu özelliğinden dolayıdır ki kamu ve iş merkezleri başta olmak üzere büyük toplu konut alanları, oteller, hastanelerde bu sistemler en çok tercih edilmektedir.

Merkezi TV Sistemi Nasıl Kurulur?

Merkezi TV Sistemi Nasıl Kurulur; anten ve uydu alıcısı ile ve tv ayarlarını için birkaç işlemi gerçekleştireceksiniz. İlk adımda yapmanız gereken işlem anten ayarlarının girişini yapmanız gerekmektedir. Anten ayarları olmadan uydu ile bağlantı kurulamaz. TV Anten ayarı için televizyonunuzdan kumanda menü seçeneğinden ve sonra anten ayarları seçeneğinden işleme başlayabilirsiniz. Anten ayarları seçimini yaptıktan sonra seçeneklerde uydunuzu seçmelisiniz ibaresi çıkacaktır. Uydu seçimini (Türksat 4A vs.) yapmalısınız.

Uydu seçimini doğru yapınız. Sonraki işlem ise anten ayarları frekansları karşınıza gelecek olup, tamam seçeneğine basarak anten kayıt işlemini gerçekleşmesini sağlarsınız. Geriye kalan en önemli ve basit bir işlem olan merkezi tv sistemi kurulumu işleminde menüye basarak kanal ekle seçeneği ile tv kurulumu nihai sonuca varmış olacaktır.

Kaskatlı Multiswitch Nedir?

Kaskatlı Multiswitch , ikinci bir Multiswitch bağlantı özelliği olan Multiswitch lere denir. Çıkış sayısının yetmediği durumlarda multiswitchlere kaskat bağlanarak çıkış sayısı artırılabilir.

Merkezi Uydu Sistem Avantajları

Daire İçindeki Tüm Odalardan İzlenebilir:
Diğer pek çok televizyon sisteminin aksine Merkezi TV’de (SMATV) tüm odalara yayın verilir. Yani daire içerisinde birden fazla televizyon varsa, tüm televizyonlardan yayınlar izlenebilir. Ve dahası; bir odada maç izlenirken, aynı anda bir diğer odada film izlenebilir. Üstelik daire içinde daha fazla odaya televizyon yayını vermenin ilave bir maliyeti de yoktur!
Yayınlar İzlemek İçin İlave Bir Cihaza İhtiyacı Ortadan Kaldırır:
Yayınlar; herhangi bir uydu alıcısı kullanımı, çanak anten kurulumu, platform aboneliği ve abonelik ücretine ihtiyaç duymadan alınır. Turksat, Hotbird ve Astra gibi şifresiz uydu kanallarının yanınında, Dijitürk, D-Smart ve FilBox gibi platformların da kanalları eklenerek, en sevilen kanallara kolay ve kesintisiz erişim sağlanır!
7/24 Çalışacak Dayanıklılığa Sahiptir ve Arıza Riskleri Çok Düşüktür:
Merkezi TV Sistemi ürünler 365 gün 24 saat kesintisiz çalışacak şekilde üretilmektedir. Dolayısıyla bu profesyonel ürünler bireysel uydu TV çözümlerinin aksine çok daha dayanıklıdır ve arıza riskleri çok düşüktür. Ayrıca ülkemizde yerli üretim ile 20 yılı aşkın süredir üretilen bu sistemlerin geniş bir uygulama ve servis ağı da bulunmaktadır!
Çanak Anten Kirliliğine Son Verir ve Yaşam Birimlerine Prestij Katar:
Merkezi TV sistemi oteller ve hastane gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar içinse hem büyük kolaylık hem de prestij öğesidir. Diğer TV uygulamaları bina tesisatında karmaşaya yol açacağı gibi, çanak anten kirliliği gibi sonuçları da beraberinde getirir!

Kullanım Alanları:

Site, lojman ve rezidans gibi yerleşim alanlarında,
Otel ve tatil köyü gibi turistik tesislerde,
Hastane ve okul gibi çok odalı yaşam alanlarında,
Merkezi uydu sistemi kullanılır.