•  

    0312 355 76 76

  •  

    info@ivginmantolama.com

İzolasyon

İzolasyon

Ortamdan dışarıya ya da dışarıdan ortama enerji akışının engellenmesi işlemine izolasyon denilmektedir. İzolasyona yalıtımda denmektedir. Yapılan binalarda, dikkat edilmesi gereken en önemli şey suyun temele zarar vermesidir. Bu durumun önlenmesi için temel izolasyon yani su yalıtımı yapılmalıdır. Çatı sistemleri içinde en önemli olan ısı yalıtımı ve su yalıtımının sağlandığı sistemlerdir.

Su, taşıyıcı sistemlere nüfuz ettiği takdirde kolonların, betonların ve demir yapılarının zarar görmesine ve yıpranma olmasına neden olan ayrıca nem oluşmasına olanak sağladığı için; insan sağlığı için de olumsuz etkileri olan bu suları engellemek ve binaya girişine izin vermemek çatıların görevidir.

Su izolasyonu, çatı uygulamaları, çatı kaplama, yalıtım malzemeleri, teras izolasyonu ve ısı yalıtım sistemlerini Varna Yapı, çatı sistemleri yaparken kullanmaktadır.

İyi bir yalıtım yaptırmak, hem çevre için hem de kendi konforumuz için önemlidir. Çatıların işi yalıtımını, hatasız bir şekilde yapılması için, kaliteli malzemeleri kullanarak işinin ehli ustalara yaptırmak önemlidir. Binanın betonuna ve kolonlarına zarar verici en geniş etkenlerden olan su etkenini, iyi bir çatı sistemi ile devre dışı bırakmak etkili bir muhafaza ve uzun yaşam sağlamaktadır. Isı enerjisinin büyük bir bölümü, geniş yüzey alanlarına sahip duvarlar üzerinden kaybolmaktadır. Bu kayıp toplam olarak bakıldığında ısı kaybının yarısına denk gelmektedir.

Varna Yapı çatı sistemleri, sektör uzman çözüm ortakları tarafından verilen anahtar teslim çatı hizmetleri ile çatınız için komple bir çözüm sunmaktadır. 3-5 sene arası değişen işçilik garantisi, çatı rutin bakım hizmetleri ve keşif hizmetleri ile birlikte eser ve hizmetten oluşan bir çözüm paketi tercih edilebilmektedir.

Duvar ve tavanlarda oluşacak olan rutubeti engellemekte; ılıman bir duvar ısısı sağladığı için, yazın daha serin kışın daha sıcak, ideal bir oda sıcaklığı ve enerji açısından tasarruf sağlayan izolasyon işlemleri, doğru şekilde ve kaliteli malzemelerle yapılmalıdır.

Varna Yapı olarak, epey bir önem arz eden çatı yalıtım uygulamaları dalında hizmet vermekteyiz. İşinde uzman usta kadromuz ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile binaların koruyucu kalkanlarının işlerini gerçekleştirmekteyiz.