•  

    0312 355 76 76

  •  

    info@ivginmantolama.com

Dış Cephe Montolama

Dış Cephe Montolama

Mantolama, ısı kayıplarını engellemek için binanın dış yüzeyinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. Binalardaçatılar, duvarlar, toprak teması olan yerler, döşemeler, tesisat boruları, havalandırma kanalları, garaj ve depo gibi ısıtılmayan bölümlerin duvarlarıve soğuk hava depoları mantolama uygulamasının yapılabileceği alanlardır.

Mantolama uygulaması bir bina için ortalama olarak 1-4 hafta arasında sürmektedir. Hava şartları, binanın büyüklüğü, mantolama işlemini yapacak olan personel sayısı bu süreyi olumlu ya da olumsuz şekilde etkileyebilmektedir.

Yapınızın ömrü ve sizin yaşam alanınızın sağlığı açısından günümüz bina sektörünün en geçerli çözümü olan dış mantolamanın avantajları şunlardır:

Bina dış yüzeyindeki bütün kiriş, kolon, hatıl gibi bina elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engellemektedir.
Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önlemektedir.
Dış duvarlarda oluşan yaz - kış sıcaklık farkları 5 °C kadar çıkabilmektedir.
Binanın dış duvarları, dışarıdan gelebilecek olanetkilerden korunmaktadır.
Yoğuşma riski en aza indirilmektedir.
Hem ısı hem de su yalıtımı sağlamaktadır.
Teknik olarak doğru hazırlanmış ve uygulanmış bir mantolama uygulaması %50 oranına varan ısı tasarrufu sağlamaktadır.
Mantolama uygulaması yapılmış olan binalarda, ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam elde edilmiş olmaktadır.
Yakıt tüketimi azalacaktır. Bu durumda az yakıt tüketileceği için havaya salınacak olan CO2 (karbondioksit) oranı daha az olacaktır. Bu da çevrenin korunmasına katkı sağlamaktadır.
Binaların bakım ve onarım maliyetlerini azaltmaktadır.
Hızlı uygulandığı için çevreye zarar vermemektedir.
Varna Yapı olarak önceliğimiz doğru bir şekilde sizlere mantolama işlemini yapmak ve sizlerin konforlu bir şekilde yaşamanızı sağlamaktır. Hem cebinizi hem de sağlığınızı düşünerek sizlere mantolama çeşitleri sunmaktayız. İstediğiniz gibi dış cephe mantolama işlemi yaparak, sizleri memnun etmekte ve memnuniyetiniz ve bizi talep etmenizle daha da büyümekteyiz.